Guláš bez mäsa

20.12.2012 15:28

Tento guláš som vymyslela ako alternatívu  mäsového gulášu, pre moju staršiu dcéru. Neobľubuje   hovädzie ani bravčové mäso. Tak som začala experimentovať, a guláš som varila ako obyčajne len som vynechala jednu ingredienciu ,mäso. Výsledok  bol prekvapujúci a guláš bol veľmi  chutný ,obľúbil  si ho aj manžel ,len tá menšia dcéra stále protestuje ,že jej tam to mäsko chýba , nakoniec ho však vždy zje.

 Potrebujem:

6 stredne veľkých zemiakov

1 menšia cibuľa

Olej, Dve lyžičky mletej červenej papriky

3 zelené papriky

3 paradajky

140g paradajkový pretlak

1 liter vriacej vody

Majorán ,morská soľ, čierne mleté korenie

4 strúčiky cesnaku

Postup :Najprv ošúpem cibuľu ,nakrájam ju na drobno a na rozpálenom oleji orestujem. Pridám dve lyžičky  červenej papriky zamiešam a všetko zalejem  vriacou  vodou.

Potom pridám  na kocky nakrájané zemiaky, osolím  a nechám variť asi 20 minút samostatne.

Po dvadsiatich minútach keď sú zemiaky  ako tak uvarené ,pridám na pásiky nakrájanú papriku a opäť nechám variť 15 minút.

Zatiaľ si nachystám paradajky. Najprv ich zbavím šupky   a  nakrájam na kocky .Po pätnástich minútach pridám do gulášu a  nechám prevariť  ďalších  15 minút.

Nakoniec pridám paradajkový pretlak a dochutím ,majoránom ,cesnakom a čiernym korením. Všetko spolu nechám ešte dôkladne prevariť.

Tip.

Postup pri pridávaní surovín je dôležitý aby išli v tomto poradí ,pretože každá zelenina má svoj čas ,ktorý potrebuje na uvarenie ,zemiaky sa varia najdlhšie a paradajky najkratšie ,v konečnom výsledku vám má však  vzniknúť veľmi chutné jedlo.

Guláš môžeme podávať na obed z celozrnným pečivom ,alebo chlebom.

                                                                                   

Kontakt

Chudnem-rozumne

Družstevná 8
Limbach
90091

+421.903743302