PROGRAM VÝŽIVY

NA ZAČIATOK PÁR SLOV O MNE

Výživou ako laik som za zaoberala už niekoľko rokov hlavne v oblasti redukcie nadváhy. Bolo to hlavne z dôvodu mojej obrovskej obezity ,keď sa mi  podarilo rozumným stravovaním zredukovať na prijateľnú váhu. Prežila som morbídnu obezitu ,bohužiaľ však  základe svojich osobných skúseností  a postrehov v reálnom živote by som nemohla v danej oblasti pôsobiť ako odborník. Preto som absolvovala akreditovaný kurz poradcov výživy  a naďalej študujem na UTV SPU v Nitre odbor výživa, potraviny a zdravie. Na základe vzdelávania sa už nezaoberám len redukciou nadváhy ,ale aj zlepšením stravovacích návykov , zmenou životného štýlu a zmenou stravovania  ktoré si vyžadujú niektoré ochorenia .

KOMU JE PROGRAM VÝŽIVY URČENÝ

Program výživy je určený komukoľvek  ,kto  má problém s váhou, zdravotné problémy, trpí  únavou, potrebuje detoxikovať organizmus, chce zmeniť životný štýl, zlepšiť svoju kondíciu , alebo  vitalitu.

Program výživy má za úlohu  zmeniť stravovanie a životný štýl  klienta tak , aby ho mohol dodržiavať  po celý život. Program výživy sa nezaoberá krátkodobými diétami a odporúčaniami ,ktoré majú za následok  vznik jo-jo efektu . Program výživy sa tiež zaoberá výživou ,ktorá je prevenciou pre rôznymi civilizačnými ochoreniami  .

 

CIEĽ PROGRAMU VÝŽIVY

Cieľom Programu výživy je vybudovať komplexný jedálniček, ktorý je vypracovaný na  základe poskytnutých vstupných údajov od klienta ,za pomoci nutričného softvéra .

Hlavné  úsilie je kladené najmä na zostavenie energeticky a nutrične vhodného  stravovacieho plánu ,kde je zohľadnený denný energetický výdaj a pestrosť stravy . Navrhovaný plán výživy zohľadňuje individuálne požiadavky klienta ,ako je jeho profesia, miera stresového zaťaženia a životný štýl.

Súčasťou Programu výživy je analýza doterajších stravovacích návykov, zhodnotenie možných chýb v stravovaní , a vhodné odporúčania v stravovaní a zaradení vhodnej pohybovej aktivity .

Na základe vstupnej konzultácie sú zároveň spoločne zadefinované ciele Programu. Spolupráca poradcu a klienta prebieha vo forme koučingu, ktorý umožňuje dlhodobé sledovanie postupov a zmien v životospráve na základe vypracovaného Programu výživy.

AKO ZAČAŤ

V prípade, že máte záujem  o vypracovanie Programu výživy a následnú spoluprácu napíšte na mailovú adresu

 chudnemrozumne@gmail.com .  Do 48 hodín Vás budem kontaktovať a dohodneme sa na ďalšom postupe.

 

Program výživy

NIE JE

založený na predaji doplnkov výživy a suplementov

Kontaktujte nás a objednajte si stravovací plán

Kontakt

Chudnem-rozumne

Družstevná 8
Limbach
90091

+421.903743302